Cestování mi přináší různé zkušenosti, obohacení a spousty zážitků. Cestování, to je spousta příběhů.

20190418_170925-01Studia Harryho Pottera, nedaleko Londýna, otevřely novou atrakci: Gringottovu banku. Líbí se mi, že se neustále rozšiřují. Pro fanoušky Harryho Pottera je návštěva splněným snem. Snem, který můžete za pár let zopakovat znovu a narazíte zase na novou část studií. Ihned, jak jsem se dozvěděla o otevření nové části, okamžitě jsem studia navštívila. Doporučuji!

20190417_212745-01Na počest muže jménem Frank Pick, který vymyslel logo londýnského metra, se nachází ve stanici Piccadilly Circus tato krásná památka, která má připomínat dějiny nejstaršího metra na světě. Někdy chodíme každý den kolem něčeho, čeho si ani nevšimneme. Ani nespočítám, kolikrát jsem na této stanici vystupovala a ozářeného loga jsem si všimla teprve nedávno.

20190405_170442-01Líbí se mi ty chvíle, kdy se toulám Paříží a narazím na takové krásné uličky. LE VILLAGE ROYAL se nachází kousek od Madeleine. A na začátku dubna ji měli takto krásně vyzdobenou barenými deštníky.

20190405_114911-01Konečně se mi podařilo vystát si tu šílenou řadu v Paříži a navštívit zdejší proslulé katakomby. Četla jsem o nich spoustu příběhů, hlavně těch tajemných. Jak se v nich ztratili lidé, kteří už nedokázali najít spletitým systémem cestu zpět. Příběh muže, po kterém se našla údajně jenom kamera. Na ní je zachycen, jak před něčím v panice utíká. Takových příběhů je spousty. Nicméně, procházet chodbami plné koster a lebek mi přišlo strašidelné i bez těchto příběhů. Zážitek to byl obrovský, doporučuji vzít si při placení audioguide a zaposlouchat se do historie pařížských katakomb.

20190403_105054-01Pro mě jako vegetariánku je cestování výzva. Ve smyslu, co si dát dobrého k jídlu v zemích, ve kterých se pohybuji. Někdy je to tak trochu bojový úkol. Lidé vegetariáni, vegani, trpící různými alergiemi na potraviny či na lepek musí hledat vhodné pro ně potraviny. Líbí se mi, že na letištích, kde trávím aktuálně nejvíce svého času (častěji než doma) mají tyto vegetariánské koutky. Tento je konkrétně z terminálu 1 v Praze. Jen tak dál 🙂

20181010_171409-01Vždy jsem chtěla zažít New York v době Halloweenu! Tolik strašidelných dekorací jsem snad nezažila: ulice, obchodní domy, byty…když jsem se večer vracela z Čínské čtvrti zpět na hotel, přemýšlela jsem o tom, že bych si ráda někam sedla na kávu. Zrovna jsem míjela tuto dekoraci, když se mi v hlavě promítaly myšlenky. Ano, je to americké, ale ta atmosféra je super. Super strašidelná 🙂

20190222_160707-01Zbožňuji postavičky Disney! A tyto mě překvapily v Dubaji v Miracle Garden! Jen co zjistím, že jsou zahrady otevřené, neváhám se tam vydat (nejlépe taxíkem). Pořád se nepřestávám divit, co může (když jsou peníze) vyrůst uprostřed pouště. Jakmile už mám dost nejmodernějších staveb, utíkám se pokochat barevností květů do Miracle Garden.

20171124_094449Když jsem poprvé navštívila Spojené arabské emiráty, okamžitě jsem si tuto zemi zamilovala. Každá další cesta je velkým zážitkem. Země je jako z pohádky. Pohádky, která v sobě skrývá dobu před a po objevu ropy. Je tady čisto, bezpečno, úplně jiná kultura, zvyky, lahodné datle ve velbloudí čokoládě, písečné duny, moderna, technické zázraky světa, Perský záliv- no prostě země nekonečných možností! S odletem z Prahy již za nějakých 6 hodin letu vás přivítá země, která má na svém kontě hned několik světových NEJ.

20190106_112506-01Jestli je nějaké období, které mě v historii Anglie fascinuje, tak jsou to Tudorovci. Ještě raději však poznávám všechna místa, která jsou nějakým způsobem s tímto obdobím spjatá. V lednu jsem se rozhodla navštívit hrad Leeds, který se nachází v hrabství Kent. Z Londýna jsem dojela vlakem na stanici Bearsted a jelikož bylo zimní období, musela jsem si z vlakové stanice zavolat taxi. Nicméně, ta atmosféra se nedá popsat. Skoro žádní turisté, interiéry hradu prázdné. A já jsem si tak užívala historii hradu, hlavně tu část, která se pojí s Jindřichem VIII. Navštěvovat památky mimo hlavní turistickou sezónu má své kouzlo!

20190316_095736-01Irsko má neskutečně krásnou přírodu. Fotka je pořízena z Glendalough, zrovna šíleně pršelo. Byla šedá obloha. Ale stejně to mělo svoje kouzlo. Procházkou kolem ruin bývalého kláštera jsem se dostala až k hornímu jezeru. V březnu zde není moc turistů a pro někoho, kdo má rád procházky v přírodě je to pravé místo. A není to daleko od Dublinu.

IMG-20190319-WA0008Den svatého Patrika. Největší irský svátek a v Dublinu to žije. 17.března jsou ulice zavřené již od brzkých ranních hodin, vše se chystá na promenádu, po které kráčí průvod. Podlehla jsem a v suvenýrech nakoupila vše, co bylo do zelena. Zelený kloubouk, zelené tričko, zelené náušnice…tolik zelené jsem v životě snad neviděla. Je dobré zjistit kudy průvod půjde a na místo si stoupnout minimálně hodinu předem. A pak už jen mávat irskými vlajkami 🙂

20190317_124631-01Jestli mám na cestování po Irsku něco ráda, tak jsou to útulné puby. Venku může foukat, pršet, být zataženo a pěkná zima, ale tyto hospůdky dají člověku pocit domácího pohodlí. Krb, útulné křesla, skvělé jídlo, pivo a Irové, se kterými si vždycky postesknu nad počasím. Ale jak sami říkají, to je Irsko, teď je déšť, za chvíli přijde sluníčko!

20190310_090528Když jsem poprvé navštívila Thajsko, nemohla jsem si nevšimnout turismu v podobě jízdy na slonech. Sloni jsou uchvátná stvoření a já jsem všeobecně proti tomu, aby se zvířatům ubližovalo. Na druhou stranu jsem toužila setkat se s těmito zvířaty a po hledání jsem našla možnosti, jak se ke slonům dostat. Na Phuketu jsem navštívila Green Elephant Sanctuary Park, kde se nesmí na slonech jezdit, používat háky a nesmí být v řetězech. Slony jsme krmili, koupali se s nimi, park je velmi příjemný, jídlo je vynikající (i pro vegetariány) a personál velmi profesionální. Dozvěděli jsme se, proč kupují slony, co za tím vším stojí a jak je to celkově se slony v Thajsku. V přírodě už moc divokých slonů nezbývá…doporučuji návštěvu, je velmi obohacující 🙂

20181215_111201To byl zase jednou zážitek! Řekla jsem si, navštívím ten slavný železniční trh Mae Klong v Thajsku. Přijela jsem na místo, koupila si dračí ovoce (Dragon fruit) a nic nenasvědčovalo tomu, že by na tak malém prostoru plného lidí měl přijet vlak. Vlak přijížděl v 11:10. Bylo 11:08 a nic se stále nedělo. Ovoce, zelenina, oříšky, ryby…čekala jsem, kdy místní začnou běhat a uklízet své zboží v kolejích. V 11:10 zaznělo houkání vlaku a jediné, co místní udělali bylo, že sklopili střechy. Já jsem se namáčkla někde mezi oříšky a zeleninu. Vlak projížděl tak blízko mě, že to bylo až místy děsivé. Je to ale zážitek, který bych neváhala znovu zopakovat!