20160618_123505

Songy Mamma Mia, Dancing Queen, Waterloo nebo Money, Money, Money. Víte, o které hudební skupině je řeč? Legendární švédská skupina ABBA lámala rekordy a dodnes jsou písně této skupiny tak známé, že se s nimi setkal naprosto každý.

Písně si propůjčil muzikál Mamma Mia i známý stejnojmenný film s Meryl Streep. V hlavním městě Švédska najdete stejnojmenné muzeum, které vás doslova vtáhne do hudební atmosféry.

Legenda mezi skupinami, to je ABBA

Je to právě Stockholm, který se může pyšnit tím, že právě zde skupina v 70. letech 20. století vznikla. Název vznikl z počátečních písmen jejich představitelů: Agnethy, Björna, Bennyho a Anni-Frid. Během své kariéry plnily stránky novin a časopisů, vášnivě se diskutovalo nad jejich vztahy, smíření, ublížení a rozvody.

20160618_121004

Jakkoliv vypadal jejich soukromý život, ten profesní už jim nikdo nikdy neodepře. Songy švédské skupiny ožívají i v dnešních dobách, pro všechny fanoušky skupiny je neodmyslitelnou součástí muzeum ABBA, které leží na ostrově Djurgården.

Interaktivní muzeum plné zábavy i vědění

Byl to nápad Ulfa Westmana a Ewy Wigenheim-Westman vybudovat muzeum, které by potěšilo všechny fanoušky legendární skupiny. Nechali se inspirovat liverpoolským muzeem skupiny Beatles. Svůj plán začali realizovat v roce 2006, avšak kvůli finančním problémům se naplnění snu protáhlo.

20160618_121343

Muzeum ABBA bylo slavnostně otevřeno v roce 2013 a najdete zde všechny předměty zpěváků skupiny, jejich osobní věci, kostýmy, desky, obrazový materiál a spousty dalších rekvizit. Každý návštěvník muzea je zcela vtáhnut do hudební atmosféry, která vás vyburcuje k tomu, abyste si nejznámější songy zazpívali či zatančili. Každý se může stát součástí legendy mezi skupinami, stačí jen navštívit muzeum.

Článek vyšel na stránkách: www.radynacestu.cz