20170120_161615

Miami je místem snů. Nachází se na východním pobřeží Spojených států amerických ve státě Florida. Město nabízí všechny možnosti, od nejlepších písečných pláží s azurově modrým mořem až po muzea. Každý turista si přijde během své návštěvy na své. Na Miami vzniká závislost, jen co turisté poodhalí jeho krásu, chtějí pak město poznat ze všech úhlů a do nejmenších detailů.

Celodenní relax na Miami Beach

Ještě předtím, než získalo Miami Beach své proslulé jméno, nacházelo se na tomto ostrůvku pouze několik palem a nekonečně dlouhých písčitých pláží. Na konci 19. století připluli na ostrov první lidé, kteří zde vybudovali ovocné plantáže a farmy. Poté se tento kousek země proměnil na slavné místo plné hotelů, rezidencí a apartmánových domů. Každý milionář chtěl vlastnit kousek půdy v tomto ráji. Hurikány ve 20. letech však učinily přítrž osídlování. Dneska mezi architektonicky nejzajímavější oblast Miami Beach patří slavná ulice Ocean Drive, která je lemována domy, postavených ve stylu art deco. Nekonečně dlouhé písčité pláže poskytují dokonalé místo k odpočinku. Koupat se lze na Miami Beach skoro celoročně. Není nic lepšího, než v lednu sbalit kufry a vydat se do Miami. Jemňoučký písek, zábava, méně turistů než v sezóně a příjemné osvěžení v moři, to je jedna z mála věcí, kterou může slavná pláž nabídnout. Večer pak stačí zajít do některého z výborných podniků, nacházejících se na Ocean Drive a vychutnat si tak atmosféru Miami Beach se sklenkou koktejlu v ruce.

20160205_151142

Nákupy přímo u moře

V centru Miami určitě navštivte známý Bayside Market, který je proslulý svými butiky, obchody a restauracemi. V samém srdci města si tak můžete pořídit kousky slavných či méně slavných značek. Nejlepší dobou na nákupy jsou samozřejmě výprodeje. Nachází se zde přes 150 obchodů včetně značek jako Victoriaʼs Secret či Guess. Tento komplex byl otevřen v roce 1987. Dalšími nákupními možnostmi jsou obchodní centra v Miami jako Miami International Mall či Dolphin Mall.

20170114_174148

Miami Seaquarium s nejlepšími show

Miami Seaquarium nabízí turistům příjemný den v parku plnou delfínů, kosatek či jiných mořských tvorů. V určité hodiny se konají přestavení s delfíny, kteří skáčou salta, s kosatkou obřích rozměrů či s roztomilými lachtany. Za příplatek je možné vyfotit se s delfínem či lachtanem. Pokud si objednáte předem plavání s delfíny, odnesete si jedinečný zážitek. Areál slouží také pro ohrožené živočišné druhy, jako jsou například kapustňáci.

20170121_120333

Miamská muzea

Mezi jedno z nejkrásnějších muzeí patří Vizcaya Muzeum, vila, kterou nechal postavit v roce 1916 milionář James Deering. Při stavbě trval na tom, aby vypadala, jako by byla obývána po mnoho let. Jedná se vlastně o pokus postavit vilu, která by byla zrcadlem evropského umění. V muzeu Coral Gables se dozvíte pro změnu historii městské čtvrti, která byla vytvořena architektem Georgem Merrickem. V centru Miami se nachází známé Pérez Art museum Miami, muzeum umění. Lowe Art Museum, založené roku 1950, přináší turistům exponáty v podobě obrazů starých mistrů malířů nebo artefakty původních obyvatel Ameriky.

20170114_152705

Okouzlující atmosféra Miami

Miami je městem, které se musí zažít. Z přístavu odplouvají pravidelně výletní lodě do blízkého okolí anebo je možné nastoupit na jednu ze slavných zaoceánských lodí, které pořádají okružní plavby po Karibiku. Na Bayside Market se můžete zaposlouchat do rytmů salsy a večer si užít romantiku na slavné Miami Beach. Je to úchvatné město!