20160131_094648

Jedna z prvních věcí, která každého turistu napadne při návštěvě Miami na Floridě (USA) je bezesporu slavná Miami Beach s nádhernou písčitou pláží. Vyrazit na vlastní pěst poznávat Miami vám poodhalí kousek po kousku jedinečnost města, které se začalo formovat od 19. století. Mezi jedny z nejkrásnějších čtvrtí patří Coral Gables, která překvapí turisty mnoha místy plné muzeí, architektury a historie.

Vznik slavné Coral Gables

Čtvrť může za svůj vznik vděčit Georgovi Merrickovi, architektovi, který se do Miami přestěhoval z Pittsburghu ve svých 12 letech. Po úspěšných studiích se začal roku 1915 zabývat myšlenkou na vybudování čtvrti v Miami. Vybral si místo, kde se nacházel prales plný palem a vápencových dolů. George Merrick byl nadšen evropskou architekturou v oblasti Středomoří, a proto zakomponoval všechny stavby rodinných domků do přirozeného prostředí. Rodinné domky, hotel a vily jsou převážně mistrovskými kousky architektury Řecka, Itálie, Francie či Španělska. Jeho obrovský projekt se soustředil na každý detail, o to se postaral jeho slavný tým architektů a umělců. Jedna třetina z celkové sumy byla vložena do reklamy, která měla nalákat nové obyvatelstvo do nově zbudované čtvrti. Navzdory všemu, co čtvrť potkalo včetně hurikánů, neztratila nic ze své výjimečnosti. Dodnes vzbuzuje Coral Gables pýchu u místních obyvatel.

20160131_092301

Oblíbený hotel Biltmore, jehož služby využily slavné osobnosti

Dominantu čtvrti Coral Gables poznáte už zdálky díky věži, která má 26 pater a byla postavena dle vzoru zvonice Giralda ve Španělsku. Zdejší golfové hřiště hostilo svého času nejlepší turnaje světa a hotel vypadá spíše jako benátský palác než hotel. Ubytovací služby hotelu využilo několik slavných osobností jako americké herečky Ginger Rogersová, Judy Garlandová, prezident Franklin D. Roosevelt či tajemný mafián Al Capone.

20160131_091947

Benátské jezírko, jeden z nejkrásnějších bazénů světa

Oblíbený turisty i místním obyvatelstvem bazén, který se jmenuje Benátské jezírko, byl postaven roku 1924 na místě bývalého vápencového lomu. Inspiraci hledal architekt v Benátkách, v jeho krásné architektuře plné mostů. Jedná se propracovaný komplex plný exotických rostlin, stromů, palem, vodopádů, jeskyní a benátské architektury.

Congregational Church

Tento historický kostel ve čtvrti Coral Gables je dílem architekta Richarda Kiehnela. Kostel byl postaven v roce 1923 a je nádhernou ukázkou španělského barokního stylu. Nachází se naproti hotelu Biltmore a je velice oblíbený pro svoji akustiku.

20160131_091809

Dům George Merricka

Dům George Merricka je původním domem, ve kterém architekt strávil svoje dětství. Na konci 19. století se sem přestěhovala jeho rodina s cílem ujmout se ovocné farmy. Díky tomu, že farma prosperovala, mohla si rodina dovolit postavit tento dům na místě původní dřevěné chatrče.

20160131_094240

Jak poznat nejlépe celou čtvrť Coral Gables?

V této oblasti naleznete mnoho zajímavých architektonických věcí jako radnici, muzeum Coral Gables či slavnou univerzitu Miami. Na prozkoumání celé oblasti budete potřebovat auto. Městskou dopravou se prozkoumává čtvrť těžce. Je taky možnost využít autobusu pro turisty, který čtvrtí pravidelně projíždí a zastavuje na těch nejdůležitějších místech.