20160206_143552

Kennedyho vesmírné středisko (anglicky Kennedy Space Center) se nachází na pobřeží Floridy na Mysu Canaveral. Turisté z celého světa přijíždějí na toto pobřeží s cílem poznat co nejvíce z dějin kosmonautiky. Pro odpočinek na pláži se nabízí známá Cocoa Beach, která se řadí mezi nejkrásnější pláže Floridy. Kromě vodních radovánek a slunění můžete vyzkoušet surfing a nechat se unášet na mořských vlnách.

Historie oblasti

Podle dochovaných záznamů začaly tuto oblast osídlovat otrokářské rodiny z americké občanské války Sever proti Jihu. V roce 1885 zasáhl tuto oblast zničující hurikán a Cocoa Beach zůstala neporušeným skvostem planety až do příchodu G. Edwardse, který ji odkoupil a začal rozvíjet. Město Cocoa Beach bylo založeno v červnu roku 1925 a od 60. let začalo intenzivní osídlování v důsledku nedalekého Kennedyho vesmírného střediska. Zaměstnanci vesmírného programu chtěli bydlet co nejblíže práce, a proto se s celými rodinami stěhovali do okolí vesmírného centra.

20170115_171637

Praktické informace

Bezesporu nejoblíbenější lokalitou je molo, na kterém o víkendech panuje živá hudba. Molo disponuje restauracemi, půjčovnou rybářských prutů a suvenýry. Za příznivého počasí můžete relaxovat na pláži, procházet se po jemném písku, zahrát si plážový volejbal nebo vyzkoušet surfing. Cocoa Beach je oblíbeným místem a rájem všech profesionálních i amatérských surfařů. Vlny zde patří k těm nejlepším na Floridě. Každý rok na jaře a v létě se zde konají surfařské závody, trénovat lze po celý rok. Pokud nevlastníte surfařskou výbavu, můžete si ji půjčit v některém ze surfařských prodejen a půjčoven.

20160206_143213

Zamilovali jste si toto místo? Cocoa Beach je ideálním a romantickým místem na svatbu. Své ano si můžete říct na pláži a hostinu přesunout do jednoho z mnoha hotelů.

Článek vyšel na stránkách: www.radynacestu.cz