20160717_131336

Stockholm není jen o historii, muzeích a parcích. Na ostrově Djurgården najdete místo, které překypuje zábavou a skvělou atmosférou. Není nic lepšího, než strávit pár hodin v zábavním parku, který se těší své existenci už od 19. století!

V letních měsících místo ožívá koncerty a veřejným nočním životem. Nachází se jen pár kroků od známých muzeí jako muzeum lodi Vasa, Severského muzea či celosvětově známému Skansenu.

Kdy byl park založen?

Původně na místě dnešního zábavního parku stával park jménem Gröna Lund. Pak ale přišel s nápadem vybudovat park v hlavním městě pan Schultheiss, který zde roku 1883 otevřel zábavní park veřejnosti. Některé atrakce do dnešních dob pocházejí z 19. století. Park je nejstarším parkem ve Švédsku a oblíbeným místem zábavy obyvatel nejen Stockholmu, ale také celého Švédska.

Co se nachází v parku?

Park je relativně malý, ale i přesto zde najdete na 30 atrakcí. Už se párkrát usilovalo o zvětšení zábavního parku, bohužel se nachází park v lokalitě, která už nemá místo na rozpínání. Nejoblíbenější jsou horské dráhy, kterých je v parku 7.

20150809_154252

Můžete si tak vyzkoušet prosvištět rychlostí 90 km/hod, dostat se do výšky 30 metrů nebo se nechat točit zrádným kolečkem na horské dráze. V parku se nachází atrakce pro děti, strašidelný hrad a nespočet restaurací, kaváren a zábavních střelnic.

Článek vyšel na stránkách: www.radynacestu.cz